Zveme na mezinárodní konferenci „Northern Wind of Change“

Srdečně vás zveme na mezinárodní konferenci „Northern Wind of Change – Improving the working conditions of literary translators“, jejímž hlavním tématem je pozice literárních překladatelů. Účastníky jsou kolegové z partnerských organizací z Norska a Islandu a zástupci českých profesních asociací: Obec překladatelů, Jednota tlumočníků a překladatelů a Překladatelů Severu.

Konference se koná 29. dubna v Praze, v prostorách Prague Startup Centre v holešovické tržnici, hala 24. Náplní konference bude především sdílení příkladů dobré praxe a také diskuse o tom, jak dál spojovat síly ve snaze o zlepšení situace literárních překladatelů u nás. Konference bude probíhat v anglickém jazyce, ale čeká nás i české okénko.

Program naleznete na našich webových stránkách. Také zde naleznete registrační formulář, jehož vyplněním si zjednodušíte registraci na místě. Je možné se zúčastnit i jednotlivých bloků, pro účast na večerním posezení si rezervujte místo prostřednictvím téhož formuláře.

Občerstvení po dobu celé konference pro nás zajišťuje Tichý catering. Konference je vyvrcholením našeho projektu Překladatelská posilovna, realizovaného pod oficiálním názvem Posilování kapacit oborových organizací českých literárních překladatelů a jejich členů v rámci programu Kultura, který je spolufinancován z Fondů EHP 2014-2021.