Manifestace za Status umělce

V poslední době se konečně začíná více mluvit o statusu umělce/umělkyně, který musí ministerstvo kultury do konce roku 2024 implementovat v rámci Národního plánu obnovy.

Víte, k čemu je tento status dobrý, co by nám mohl přinést a proč má smysl bojovat za to, aby měl takovou podobu, která skutečně zlepší pracovní podmínky kulturních profesionálů? To i mnoho dalšího se dozvíte na manifestaci před ministerstvem kultury, která se koná v pondělí 5. 6. 2023 od 10 h před budovou ministerstva kultury na Maltézském náměstí v Praze

V dopoledním bloku od 10 do 11.30 h budou zástupci jednotlivých kulturních odvětví vysvětlovat, proč je pro ně status umělce důležitý a co by jim přinesl. Za literární překladatele promluví v 11.25 místopředseda našeho spolku Martin Severýn. Následovat bude desetiminutový happening, občerstvení a prostor pro diskusi, vzájemnou podporu a výměnu zkušeností.

Další informace najdete například v tomto veřejném facebookovém příspěvku a také na našem facebooku.

Přijďte, byť třeba jen na chvilku, podpoříte tím nejen kulturu jako takovou a své kolegy, nýbrž i sami sebe! Status umělce může pomoci zlepšit i vaše postavení a vaše pracovní podmínky. Také vás prosíme, abyste o akci informovali všechny, které by mohla zajímat.

V pondělí na viděnou!